Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) a seksualność ☎ 708-770-182

Zespół objawów psychicznych i fizycznych poprzedzających miesiączkę nazywany jest zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS). Objawy te obejmują m.in. wahania nastroju i drażliwość, wzdęcia brzucha, obrzęki stóp i kostek, tkliwość piersi, bóle głowy i niepokój. Objawy różnią się nasileniem u kobiet, przy czym większość z nich doświadcza łagodnych lub minimalnych problemów. Bardzo niewiele kobiet jest niezdolnych do pracy z powodu PMS. Prawie wszystkie kobiety kontynuują funkcjonowanie w życiu osobistym i zawodowym przez cały czas trwania cyklu menstruacyjnego. PMS może w pewnym stopniu wpływać na seksualność. Na przykład, wrażliwość piersi może sprawić, że kobieta będzie mniej zainteresowana pieszczotami piersi podczas uprawiania seks telefonu. Kobieta może też czuć się skrępowana swoim ciałem o tej porze miesiąca z powodu tymczasowego przyrostu masy ciała; samoświadomość może prowadzić do unikania seksu lub ulubionych sposobów uprawiania miłości. Wiele kobiet zgłasza większe zainteresowanie seksem w pewnych momentach cyklu menstruacyjnego. Czasami wzrost pożądania odpowiada czasowi owulacji, ale nie zawsze. Dni przedmiesiączkowe mogą również przynieść zwiększone fantazje erotyczne i pragnienia. A seks, zwłaszcza orgazm, może złagodzić napięcie, zmniejszyć stres, a nawet wyleczyć łagodne bóle głowy związane z tą fazą cyklu.

Co kobiety mówią o swoich cyklach pożądania:
Pewna 28-letnia kobieta mówi: Mój mąż jest w zgodzie z moimi cyklami pożądania. Wie, że lubię seks przez telefon bardziej romantyczny i miękki po zakończeniu miesiączki i naprawdę gorący i ciężki mniej więcej w połowie cyklu. W rzeczywistości wyłapał moje rytmy, zanim zdałam sobie sprawę z tego, co się dzieje.

Od 34-letniej kobiety: Przed okresem mam lekkie wzdęcia i jestem zdenerwowana. Czasami czuję się rozdrażniona. Mam też wtedy bardziej dzikie fantazje i często ochotę na ostrzejszy seks. Lubię, gdy moje sutki są trochę mocniej ściskane. Chcę, by pchnięcia były bardziej energiczne.

A 41-letnia kobieta mówi: Kiedy 20 lat temu byłam po raz pierwszy mężatką, wycofałam się seksualnie przed miesiączką. Czułam się gruba i drażliwa i miałam ten irracjonalny strach, że zacznę krwawić podczas seksu i go wyłączę. Mój mąż powtarzał mi, że sex telefon wyleczy moje bóle głowy. Nie wierzyłam mu. Pewnej nocy spróbowaliśmy tego i miał rację. To zmieniło moje podejście do uprawiania seksu przed okresem.

plotki
Seksnumer.pl - najlepszy seks telefon w Polsce